sobota 2. novembra 2013

Recipe: Mini breads ♥


Ako víkendujete? :) Ja som sa od rána učila, potom som si išla pripraviť obed a rozhodla som sa, že by bolo super si niečo napiecť.
Veľmi dávno som chcela vyskúšať nejaký ten domáci chlebík a keďže som si včera kúpila konečne  múku, nič mi nestálo v ceste, aby som sa pustila do pečenia. Zamiesila som si len malé množstvo cesta, pretože som nebola presvedčená o tom, či sa mi to podarí. Nechcela som riskovať, že by som ho potom musela vyhodiť. Veľmi som sa potešila, keď som zbadala výsledok (a ešte viacej keď som ho ochutnala). Už sa teším na to, čo povie mamina, keď to ochutná :)


Ingrediencie na prípravu 6 menších kúskov:
Suché ingrediencie:
1 šálka celozrnnej ražnej múky
1čl soli
1/2 prášku do pečiva
1čl cukru 
Mokré ingrediencie:
1 šálka Selského bieleho jogurtu
0,5dcl mlieka

Postup:
Zmiešate si suché ingrediencie a následne do nich pridáte jogurt s mliekom. Poriadne premišate (robte to varechou, lebo ja som to roila rukami a mala som čo robiť, aby som cesto z nich dala dole). Potom si plech vysteliete papierom na pečenie a vytvarujete žemličky v takom tvare, aké chcete. Či malé, či veľké, je to len na vás. Na vrch môžete (ale nemusíte) nasypať sezamové semienka. Nezľaknite sa, že sa cesto strašne lepí a nedrží žiadny tvar. Tiež som si myslela, že sa mi to nepodarí, preto som najskôr urobila skúšobne len 3 kusy, ale keďže sa podarili, tak som robila ďalej. Pečiete cca. 10 minút na 175-180°C, nie na vyššom, aby Vám ten spodok nepriepiekol. Radšej si to však sledujte, lebo každá trúba pečie inak. Musím Vám povedať, že vôňa bola úžasná a ako dezert po výdatnom obede som si dopriala žemličku s 1/2 tvarohu :). 


Už teraz sa neviem dočkať zajtrajších raňajok, kedy si ich úplne vychutnám ♥

12 komentárov:

 1. joj vyzerá to veľmi chutne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Takt tohle vypadá nádherně a jednoduše, perfektní post!♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tie sú roztomilé, také.. hmm rustikálne, to je to správne slovo! Verím, že sú aj veľmi chutné a najmä s tým tvarohom.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak tie by som rada niekedy vyskúšala :3 :) To je tvoj recept? ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie, nie.. určite nie. Nie som taká zdatná, aby som vymyslela nejaký recept :) Hladala som na internete také, kde sa použije len ražná múka, lebo vo väčšine som ju našla spolu s nejakou inou a to som nechcela, takže skôr som si poskladala recept podla toho čo som našla + podla toho čo som mala doma.

   Odstrániť
 5. mňaam :) mám ráda tvůj blog, přidáváš samé dobroty :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Moc pěkné! Určitě je někdy vyzkouším :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Moc pěkné, určitě je někdy vyzkouším! :-)

  OdpovedaťOdstrániť