štvrtok 6. novembra 2014

halloween dessert recipe


Veľmi dobre viem, že už je trošku neskoro na Hallowensky príspevok, no ako mohli tí, čo ma sledujú na Instagrame postrehnúť, my sme Halloween oslavovali v škole včera. Keďže študujem anglický jazyk, tak takéto sviatky sa na našej katedre oslavujú a vždy je z toho úžasné podujatie. Ja som sa tento rok zúčastnila po prvýkrát a veľmi ľutujem, že som nešla aj po minulé roky. Už dávno som sa necítila tak dobre ako včera a veľmi, veľmi sa mi páčilo. Okrem úžasných a fakt originálnych masiek boli aj tanečné a hudobné vystúpenia, no a nielen to. Samozrejme nechýbalo ani úžasné a hlavne veľmi originálne jedlo. Toho tam bolo fakt neúrekom. Súčasťou tejto slávnosti je okrem tomboly aj vyhlásenie o najlepšiu masku a najlepšie jedlo večera. Mala som akú takú malú nádej, že by som mohla nakoniec s týmto mojím výtvorom vyhrať, nakoľko som počula samé dobré ohlasy a videla ako ho ľudia obdivujú. Padlo mi to skutočne dobre a fakt som to nečakala, pretože v podstate nejde o nič zložité, práve naopak. Nič jednoduchšie sa snáď ani nedá urobiť. Nakoniec však zvíťazila torta v tvare tekvice, ale verím tomu, že výber nebol najľahší, lebo tam boli fakt samé dobroty. Nevadí, povedala som si, že sa lepšie prichystám a skúsim vymyslieť niečo originálne na St. Patrick´s day, kedy sa koná podobná udalosť, avšak pôjde o najlepšie zelené jedlo :)) Po tomto Halloweene sa už normálne neviem dočkať :) Aby som však trošku objasnila môj výtvor, upiekla som ´prsty´, ktoré sa mi fakt podarili. Cesto je presne také ako poznáte linecké pečivo, takže už to hovorí za všetko :)) 


Ako sa Vám páči tento môj výtvor? Vy ste oslavovali Halloween? Aký máte názor na tento sviatok? 
Mne osobne sa veľmi páči to, ako ho ľudia oslavujú v Amerike. Tam je to niečo úplne iné, čo by som raz určite chcela zažiť :)

7 komentárov:

 1. Já se přiznám, že mě tohle vůbec nebere, u nás je to jako Vánoce - hodně komerční, navíc žiji v Česku, máme české svátky - české Dušičky a Halloween neslavím už jen proto, že mi přijde jako americký kýč, což je ale jen můj názor. Nic to nemění ale na tom, jak krásné, nápadité a originální prstíky jsi udělala, vypadají neskutečně a jelikož linecké těsto já mám hrozně ráda, tak musely chutnat bááááječně, já bych jich asi snědla hodně, vypadají jako jednohubečky - miniprstíčky :D ;)
  Mě to ale celkem zaujalo jako nápad třeba na oslavu mých narozenin, to by bylo super!;-):*

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja s tebou uplne súhlasím Lucka. Tuto to vobec nemá taku atmosferu ako v Amerike, keďže to je ich typický sviatok. Navyše tu je to len o tom, že sa ľudia prezlečú do masiek a idú sa vyblázdniť do barov na diskotéky a tak. Takže je to také dosť neprirodzené. Keby sme to nemali v škole tak by som to úplne prehliadla a nepripisovala tomu sviatku žiadny význam, ale teším sa, že aspoň tam sme si to tak užili, nakoľko máme profesora z Floridy, ktorý tu je s rodinou, takže určite aj oni sa cítili príjemne :) A hej hej, sú to také mini prstíky, nie uplne mini, ale zas nič mega :D Tie prvé boli obrovské, tie sme doma pojedli, lebo som netušila že tak zhrubnú, tak do školy som potom robila už krajšie pekné tenučké :)

   Odstrániť
  2. Ano, tomu rozumím, takhle když se to oslavuje s přáteli to má asi trochu jiný ráz, ale jinak mě osobně to právě moc neříká a ani to proto neslavím, nicméně třeba ráda okukuji dýňové výzdoby lidí, plápolající svíčky apod. :-)) No vypadá to opravdu moc dobře, a jako chuťovka k pití na oslavu by to bylo vtipné a hlavně dobré k zakousnutí, snad se najde čas, abych prstíky stihla také připravit, určitě by kamarády zaujaly:)

   Odstrániť
 2. Jsi hrozně kreativní! Hned bych pár prstíků snědla..:D To těsto mi připomnělo linecké.. kde byly ty časy, kdy jsem se na Vánoce těšila kvůli dárkům..:D

  http://the-biggestfear.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :)
   No aj som písala, že cesto je presne také isté ako linecké ;)

   Odstrániť
  2. Tak to je šílený :D Jako povedený recept, ale jde z toho strach :D
   Blog by Veru

   Odstrániť
 3. Tohle je ale mega kruté!!! :D V životě by mě to nenapadlo, jsi šikovná! :)
  Fit Maddie

  OdpovedaťOdstrániť